/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 13437 - 13428

13437 - 17.8.2015 (arvosana: 18)

Ruotsalaisten tapa unohtaa englanniksi kirjoitettaessa verbin taivutus, tyyliin "my dress and hair is pretty" (Dolly Stylen laulusta "Hello Hi") ja "the fight don't end" (Silta-sarjan kakkoskauden neljännessä jaksossa) särähtää korvaani.
Kielioppipoliisi, 1 kommentti
13436 - 16.8.2015 (arvosana: -42)

Vituttaa kun mies juo melkein joka ilta.
Anonyymi, 6 kommenttia
13435 - 16.8.2015 (arvosana: -17)

Ehkä jokunen täältäkin tietää sen fiiliksen kun kaikki ihmiset ympärillä pariutuu ja itse ihmettelet vierestä mieli mustana että mitäs kettua nyt. Toki se on hieno fiilis kun on toisen puolesta oikeasti onnellinen ja toivoo aidosti menestystä ystäville ja heidän parisuhteille, mutta jo pidemmän aikaa mielessäni jyllännyt sellainen tunne että minä en kelpaa kellekään. Ystäviä on reilusti, elämä muutenkin kunnossa ja normaalissa arjessa viihdyn loistavasti. Sitten toisinan tällaisina yksinäisinä iltoina pysähtyy miettimään, että olisihan se mukavaa kun olisi joku kanssani jakamassa tämän elämän. Joku joka matkustaisi samaan suuntaan ja samalle pysäkille. Sanottakoon nyt vielä, että onhan niitä muutamia juttuja ja suhteita ollut takana muutama vuosi sitten, mutta ne ovat kariutuneet aina syystä taikka toisesta.

Suurimpana mysteerinä tässä ongelmassa se, että mistä perhanasta ihmiset löytävät niitä kumppaneitaan...Baareista harvoin tärppää mukaan mitään muuta kuin yhden illan elämän koululaisia ja jos kumppania etsimällä etsii niin ei se siten ainakaan kohdalle osu. Silmät auki avarakatseisena oma itseni olen koittanut elää ja olla, mutta pikkuhiljaa alkaa minunkin silmäluomet painaa ja tekisi mieli pistää kämppään pimennysverhot, lakata puhumasta kenellekään ja elellä yksin muutama vuosi kunnes kukaan ei enää kaipaa. Loppuun vielä: pitkää kiinni kumppaneistanne sillä olette onnekkaassa asemassa.
Anonyymi, 1 kommentti
13434 - 15.8.2015 (arvosana: -45)

Ärsyttää vaan se lukio. En pidä siitä ollenkaan enkä tiedä miten siitä selviän. Yritin puhua siitä siskollekkin mutta ei se ymmärrä. En tiedä mitä teen mutta en kyllä ainakaan halua jäädä tuonne. Itkettää koko tilanne. Haluaisin kyllä ylioppilaaksi ja siksi kyllä tulenkin mutta en kyllä tuossa koulussa halauisi enää olla. Ehkä voisi hakea aikuislukioon mutta en tiedä että miten.
Anonyymi, 1 kommentti
13433 - 15.8.2015 (arvosana: -55)

Koiraihmiset! Vittu kun lässytetään ja valitetaan lapsista jotka kadulla juoksee liian lähelle sitä pussukkamussukkapaskakarva puudelia jokaonmelkeinkuinihminen koska se voi vaikka purra. Mutta koskaan ei ite osata pitää sitä hihnaa tarpeeksi lyhyellä kun jotkuu kakarat voi vaikka pelätä koiraa eikä todellakaan halua lähelleen edes suloisinta karvakasaa mutta silti se pitää päästää nuuhkimaan ja hyppimään. Siellä kadulla on muitakin kuin te koiraihmiset
Anonyymi, 3 kommenttia
13432 - 14.8.2015 (arvosana: -92)

Kun työt on tehty, opettajat muuttaa suunnitelmia. Ja uusiksi ei ole aikaa tehdä. Kiitos ihan vitusti. Näin aikuiskoulutuksessa.
Anonyymi, 1 kommentti
13431 - 14.8.2015 (arvosana: -131)

Vituttaa se kun olet 1 promillen humalassa ja lähet nakkikioskille. Tilaat grillilautasen ja pyydät lisämausteeksi paistettua kanamunaa ja pekonia..

Seinässä lukee että munalla +1€ yms yms..

Noh rupeat tilaamaan sitten lautasta munalla ja kaikki + myyjä katsoo sinua niinkuin likaista homoa.. Voi vittu saatana. Joo vatkaa mun makkaraperunoita sun munallas. Homo.
Anonyymi, 1 kommentti
13430 - 13.8.2015 (arvosana: -24)

Kaheksan tunnin koulupäivän jälkeen ehin olla koneella 5min ja sitten äiti tuli kotiin ja käski mennä pois koneelta koska halusi itte tarkistaa facebookin. Meni 20min ja sitten vasta se meni itte koneelle ja istui siinä tunnin joka jälkeen ilmoitti että on siivouspäivä. Oli ihan helvetin helppo yrittää siivota olohuonetta kun se pyöri siinä kokoajan sähläämässä jotain. Sitten se meni kaverilleen kahville ja lukitsi tiedostonsa ja jätti musiikkinsa soimaan. Minä kilttinä lapsena jatkoin siivoamista että pääsisin sen jälkeen koneelle mutta kun äiti tuli takaisin kotiin niin taas sen piti päästä ihmettelemään facebookkia. Vähän väliä piti tulla katsomaan jotai ja yöpaita tippui jossain välissä lattialle ja kissa kusta siihen. Pääsin yheksältä koneelle joka tökki aivan vitusti.
Anonyymi, 1 kommentti
13429 - 13.8.2015 (arvosana: -60)

Olen tosi huono ihminen. Pitäisi tehdä yksi koulujuttu valmiiksi, saada harrastusjuttuja valmiiksi ja kaikkea muuta paskaa. En vain jaksaisi. Sosiaalinen elämäkin on mennyt helvettiin, vaikka kavereitani en vielä olekaan menettänyt. Tekisi mieli vain olla kotona, hakata päätä seinään ja vaipua epätoivoon. Mutta sitäkään en voi tehdä, koska perseestä oleva siskoni tulee häiritsemään viiden minuutin välein. Eikö silläkään muka ole elämää? Ja jumalauta en edelleenkään tiedä missä työssä haluan olla aikuisena, se tulee kun tulee. Sitten tämä ylipainokin vielä perkele, olen muka ollut koko kesän sisällä ja tekemättä mitään hyödyllistä. Jaa, kuka se leikkasi nurmikon joka vitun ikinen kerta kun sitä pyydettiin? Kuka vei roskat ja tyhjensi tiskikoneen? Imuroi? Käynyt kaupassa? Jotenkin tässä jo toivoo että se koulun alku tulisi jo, mutta toisaalta taas haluaisi että lomaa olisi paljon enemmän jäljellä. Saatana perkele jumalauta helvetti.
Anonyymi, 1 kommentti
13428 - 11.8.2015 (arvosana: -35)

Helvetin helvetti, iskä valittaa joka saatanan kerta, kun käyn vittu SUIHKUSSA. Siis eikait mulla VOI mennä viittä minuuttia jos pesen hiukset (shampoo, hoitoaine), pesen vartalon ja naaman (meikit) ja sheivaan ??! Vitun vittu. Sillä ittellään on tollaset sentin mittaset hiukset nii eiköhä sillä nyt oo hiukka helpompaa?? Aghh, ja vittu se ei oikeestaan ymmärrä MITÄÄN mitä mä teen?! 'Miks heräät noin aikasin' 'mihin sä noita mömmöjä tarviit' sössönsössön, no esim että ehtisin hyvin ja ei tulis kiire, ja mitä VITTUA SE SUN PERSETTÄS KUTITTAA MONELTA MÄ HERÄÄN?? Ja jos haluun OMILLA RAHOILLANI ostaa jonkun VITUN RASVAN NIIN SILLONHAN MÄ OSTAN SEN?? saatanan saatana tulis se äiti nyt kotia.
5D:KUNOLETTYTTÖ, 1 kommentti
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3229)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4142)
naapurit (48)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (202)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (39)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (379)
tietotekniikka (253)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (279)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa