/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 12792 - 12783

12792 - 4.9.2014 (arvosana: -45)

jokaisessa työpaikassa on aina hierarkia ja nokkimisjärjestys. mutta ihan vitun pienistä ja turhista asioista taas supistaan ja vielä seläntakana. ei me uudemmat työntekijät hypitä teidän nenille, oikeastaan ei edes turhaan tuhlata aikaa teihin, ellei se työn vuoksi ole välttämätöntä. kaiken lisäksi mielestäni me nuoret ihmiset ollaan vaan parempia kuin kyllästyneet ja hitaat vanhukset, joilla ei ole halua/kykyä oppia mitään uutta.
vanhaämmä, 3 kommenttia
12791 - 3.9.2014 (arvosana: -89)

Vituttaa kun kävin tänään kaupassa hakemassa huomiseen leffaan karkkia ja mun edellä meni kaks naista urheilutamineet niskassa ja vittu jumppamatot kainalossa ja niiden ostokset oli helvetti kaks purkkia sitä Valion laimeelta kuselta maistuvaa lirumehukeittoa. Ja se mikä tässä vitutti oli se että mun olis kai kaikkien nyky-yhteiskunnan standardien mukaan helvetti HÄVETTÄVÄ IHTEENI NIIN JUMALATTOMASTI SILLÄ HETKELLÄ JA MIELUUSTI KOKO LOPPUELÄMÄNI AJAN.
Perkele.
Anonyymi, 7 kommenttia
12790 - 3.9.2014 (arvosana: -52)

Miksi vitussa mä en saa edes toisen asteen opiskelupaikkaa vaikka mulla on yli kasin keskiarvo ollu todistuksessa, avoin "no tehään mitä tarjotaan" asenne ja helvetin paljon hakupisteitä.

Ei hyvä saatana jos en pääse edes tän ammattistartilla vietetyn vuoden jälkeen johkin opiskeleen niin mä syrjäydyn suosiolla ja alan loisia verorahoilla jumalauta.

Ei voi oikeesti olla että kaikki lukiot ja amislinjat mihin hain on täysiä, ollaan sentään vittu maalla, ei tänne kukaan halua.
Nakertaa, 4 kommenttia
12789 - 2.9.2014 (arvosana: -57)

Ei kiinnosta paskaakaan mitä joku Auer on tehnyt vaikka se olisi kuinka useasti oikeudessa ja lehdessä.
sitä ja tätä, 3 kommenttia
12788 - 1.9.2014 (arvosana: -10)

Päivi Räsänen vituttaa
Anonyymi, 6 kommenttia
12787 - 1.9.2014 (arvosana: -29)

Työt pistää vituttamaan ja kateus. Maahantuon ja myyn tuotteita ja minulla on vain muutama kilpailija suomessa. Olen kuitenkin suomen halvin koska pystyn enkä halua riistää. Nyt muut puljut pistävät kapuloita rattaisiin ja mustamaalaavat perättömyyksiä. Saatana. Vaan minäpä taistelen loppuun asti, mutta vituttaa se silti.
Anonyymi, 6 kommenttia
12786 - 1.9.2014 (arvosana: -52)

Ulospäinsuuntautunut yhteiskunta ja sen asettamat standardit, minkä minä vittu aivotoiminnalleni voin?
Minkä minä vittu mahdan jos minua ahdistaa? entä kun kävelen ulkona ja pälyilen ympärilleni vainoharhaisena ja jännitän
jalkojani että vittu sattuu ja saan paniikkikohtauksen. Meille mielisairaille paskoille ei kyllä tässä yhteiskunnassa
paljoa vaihtoehtoja ole.
Anonyymi, 6 kommenttia
12785 - 29.8.2014 (arvosana: -54)

Vittu että vituttaa tä Suomen johto. Henkisesti lyijynraskas pääministeri tiedä mistään mitään ja tviittaa turhanpäiväistä paskaa. Vituttaa EU. Vituttaa myös Schengen -alue ja sen rikolliset hedelmät jotka rasittavat jo ennestään ahtaalla olevia poliisivoimia, kai sitä passia nyt vittu jaksais jokainen vilauttaa jos kerta on pakko käydä "matkustelemassa" koska "I love traveling!!!!"...
Puolustusministerinäkin joku ihme pelle.
Vituttaa se että kohta ollaan varmaan sotimassa.
JA se että rikollisia hyysätään ja sama konna voi käydä varastamassa kaljat vaikka muutaman kerran päivään koska ei niitä sakkoja tarvitse kuitenkaan maksaa, ulosoton jatkoksi vaan.
Miten kaikki onkin mennyt näin päin helvettiä.
Oli vain pakko purkaa, hienoa että on tällainen kanava sitä varten.

Anonyymi, 2 kommenttia
12784 - 29.8.2014 (arvosana: -30)

Toisinaan sitä miettiin, että onko meille kaikille oikeasti jaettu ne nalle-karkit etukäteen - eikä aina niin tasan. Miten joillakin onnistuu kaikki ja toisilla mikään ei suju. Miksi joku menestyy koulussa, omistaa laajan sosiaalisen piirin ja toisinaan on saanut vielä ulkonäköäkin. Miksi taas jollekkin toisella opiskelu tuottaa suurta tuskaa ja vaikka kuinka yrittää, arvosanat eivät vain nouse ja pänttääminen vie kaiken ajan - luonnollisesti se on myös pois sosiaalisesta elämästä. Toki geenit yms. antavat meille toisinaan vastauksia näihin suuriin kysymyksiin, mutta sekään ei tuo lohtua. Miksi minä? Miksi en ole rikas? Älykäs? Hyvännäköinen? Hauska... You name it! Jos ei kuulu näihin "menestyjiin" niin mitä tämä elämä on, pitääkö vain hyväksyä, että minusta ei koskaan tule sitä mitä "hän" on, elää vain, niin että jokainen päivä on "perse edellä puuhun kiipeämistä". MIKSI? Mutta en halua olla liian negatiivinen kaiken tämän valittelun jälkeen - toivo. Ehkä, EHKÄ, "karma" on kaiken takana. Olemmeko sittenkin vain itse aiheuttaneet kaiken? Onko vaikean elämän kokenut ihminen ansainnut paremman elämän jatkossa? Palkitseeko karma - en tiedä ja sekös VITUTTAA.
Anonyymi, 9 kommenttia
12783 - 27.8.2014 (arvosana: -35)

Vituttaa kun joku foliohattupäinen mies levittää huhua että olisin pedofiili. Vituttaa myös Stubb
Mannerheim, 7 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3230)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4142)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (202)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (39)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (379)
tietotekniikka (253)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (279)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa