/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 12552 - 12537

12552 - 5.5.2014 (arvosana: 38)

Vituttaa yksi ihminen. Sanotaan nyt että Milla.
Milla kertoi mulle joku kuukausi takaperin pitkällisen välttelemisen jälkeen(oltiin ihan hyviä kavereita, kunnes se pisti välit poikki ihan yhtäkkiä) että on ihastunut minuun. Ja minä pöljä menin sitten tunnustamaan että pidän siitä myös. Kuitenkaan sen enempieä ei puhuttu, koska Milla halusi vielä miettiä asioita ja oltiin vielä ihan kaveritasolla. Se sopi hyvin ja kuukauden ''pohdinnan'' jälkeen se lakkasi ihan ykskaks taas puhumasta. Ja auta armia, kun menin kysymään miksi. Sellaisen paskamyrskyn sain päälleni.
Sitten taas oli pari viikkoa se oli ihan kivaa seuraa ja nyt sitten alkoi taas välttely ja vittuilu silloin kun satutaan samoihin piireihin.
Onko se jumalauta niiiiiin hankalaa sanoa mikä mättää ja sitten sopia? Tai jumalauta sanoa jos mun naama vituttaa niin paljon, että ei voi huomenta sanoa kun nähdään koulussa.
Anonyymi, 0 kommenttia
12551 - 5.5.2014 (arvosana: -65)

Nyt ollaan vitutuksen tuolla puolen... mulle selvis että poikaystävä on useita kertoja pettäny mua sen entisen kanssa. Silti kirkkain silmin sanoo että rakastaa minua.Vittu olin valmis menemään kihloihin. enpä nyt tiiä enää mitä vittua.
Anonyymi, 1 kommentti
12550 - 4.5.2014 (arvosana: -13)

Analysoinpa tässä Jani Salomaan haastattelua aiheesta Hetero pride koulua varten.

"- Eli jos jotain kiusataan silmälaseista, pitääkö silmälasit kieltää?
- Ei tietenkään. Silmälasit on ollut ennen kouluja."

Homofobia tekee näemmä ihmisestä helvetin typerän.
Anonyymi, 1 kommentti
12547 - 4.5.2014 (arvosana: -52)

Darra... ei oo mättöä, kaapissa vaan yks pirkkakalja ja Joxer kuoli tossa Xena-jaksossa jonka katoin vanhalta veehooässältä.
Callisto, 0 kommenttia
12544 - 3.5.2014 (arvosana: -41)

Oon liian ujo ja liian herkkä tähän maailmaan :(. Nytkin olen kännissä ja tulee erillaisia tunteinta esiin. Mm. tunteita lapsuuden ajalta, kun kaikki oli vielä niin viatonta...Mun veli on saanut äsken psykoosin, joka on ollut niin helvetin rankkaa mulle...Varsinkin kun ollaan oltu niin läheisiä kokoajan. Tää on vaan niin perseestä ku herkät ja tunteellisest ihmiset eivät pärjää yhtä hyvin kuin muut.
Anonyymi, 4 kommenttia
12543 - 2.5.2014 (arvosana: -56)

Vituttaa, kun olen aivan helvatun ihastunut mutta ei vaan kettu soikoon toimi mikään flirttailu tai mikään. Ei musta kukaan hitto soikoon kiinnostu.
Anonyymi, 1 kommentti
12542 - 2.5.2014 (arvosana: 2)

Kiusaaminen on vakava asia! Ketään ei saa kiusata. Kiusaaja voi pahimmassa tapauksessa olla murhaaja, vaikkei koskisi tai toimisi omin käsin. Ei välttämättä itse tapa kiusattua, vaan osoittaa tälle, ettei tämän elämällä ole merkitystä. Silloin kiusattu voi tehdä itsemurhan, joka on täysin jonkun onnettoman kiusaajan syy.
Anonyymi, 1 kommentti
12541 - 1.5.2014 (arvosana: -22)

Vituttaa kun oon ollu jo kuus vuotta ihastunu samaa poikaan joka nyt on sit eri luokalla. Ja on hitonmoinen ikävä kun se ei enää puhu mulle, vilkuilee kyl välil. Tekis mieli jutella sille taas mut oon niin helvetin ujo etten uskalla mitää sanoo. Tuntuu et murenen palasiks yhä enemmän ja enemmän...
Anonyymi, 1 kommentti
12538 - 30.4.2014 (arvosana: -22)

Vituttaa et kuvaamataidon pääsykokeessa katoin omaa työtäni ja olin ihan tyytyväinen. Sittenku päätin vilkasta muiden töitä, ni mun omat työt näytti ykkösluokkalaisen töiltä verrattuna niiden töihin. Ehkä musta ei vaan oo piirtämään ja maalaamaan.
Anonyymi, 0 kommenttia
12537 - 30.4.2014 (arvosana: -66)

Vituttaa kun oon rakastunut parhaaseen ystävääni, joka seurustelee.
Anonyymi, 3 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3230)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4142)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (202)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (39)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (379)
tietotekniikka (253)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (279)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa