/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 12227 - 12216

12226 - 5.12.2013 (arvosana: -55)

Miks mainoksissa, jossa näkyy vahingossaki jääkaapin sisältö,voi kerranki edes näyttää oikeesti siltä miltä jääkaappi oikeesti näyttää?? Rasittavaa. Kaikkiha me syödää vaa tuoreita hedelmiä ja vihanneksia täydellisen puhtaasta jääkaapista!!!!
Anonyymi, 7 kommenttia
12225 - 5.12.2013 (arvosana: -9)

Nähtävästi Ketuttaa-palsta on kuin "Pandoran lipas" negatiivisten kommenttien vuoksi. Jos et pysty lukemaan näitä kyseisiä viestejä, on parempi olla lukematta.
Anonyymi, 2 kommenttia
12223 - 4.12.2013 (arvosana: -35)

Ihmismieli on kuin lasia. Ehjänä kaunis ja kirkas. Mutta jo yhden iskun jälkeen se hajoaa palasiksi. Sen voi kuitenkin vielä korjata, tosin halkeamat näkyvät ikuisesti. Mitä enemmän iskuja, sitä enemmän aikaa korjaaminen vie ja sitä enemmän näkyy halkeamia ja puuttuvia paloja.

Jossakin kohtaa korjaaminen on vain mahdotonta. Paloja on liikaa, ja liian moni on jo hukassa.

Mieli ei ole konkreettinen asia, joten sitä on helpompi kuvailla vertauksin aineelliseen maailmaan.
Anonyymi, 8 kommenttia
12222 - 4.12.2013 (arvosana: -66)

Jos se yksi tyyppi osoittaa minua sormella Tennispalatsin yleisissä tiloissa, niin vannon että leikkaan häneltä sormet poikki. Sen olen varma. :)
Anonyymi, 4 kommenttia
12221 - 3.12.2013 (arvosana: 12)

Vituttaa mun kaveri, joka luulee olevansa joku tiedenero, koska tajuaa Rillit Huurussa-ohjelman vitsit. Siis se nauraa tosi liioitellun kovaan ääneen niille ihan vaan osoittaakseen, että on ymmärtänyt viittauksen ja sitten kun mä en naura niin se rupee selittään mulle, että miks se vitsi on hauska :||| Kyl mä tajuan ne, en vaan tuppaa nauraan telkkariohjelmille ääneen.
Anonyymi, 6 kommenttia
12220 - 3.12.2013 (arvosana: -64)

Mun sisko koko ajan luulee että se voi tehdä mitä vaan koska vaan. Jos se haluaa jotain - hän saa sen. Noin se ajattelee. Haluaako hän katsoa tv:tä, kun muut katsoo? no vitut heistä, MINÄ HALUAN KATSOA TELKKARIA JA SAAN KOSKA EN KATSONUT TÄNÄÄN OLLENKAAN!!! haluanko olla koneella? saan olla, milloin vain, vaikka muut tekee läksyjä

saatana muuttais jo himasta, ainiin mut pikkunen tuskin saa työpaikkaa eikä rahaa kun eihän se perkele jaksa panostaa kouluun - häntä ei kiinnostanut.
Anonyymi, 0 kommenttia
12219 - 3.12.2013 (arvosana: -71)

Laitoin tollasen valojutskan ikkunan ylle. Kerkes juttu olla päällä viis minuuttia ja jo lamput meni pimeeks. :(
Anonyymi, 1 kommentti
12218 - 3.12.2013 (arvosana: -3)

"kaverin exiin ei kosketa" VOI VITTU! :(
Anonyymi, 2 kommenttia
12217 - 3.12.2013 (arvosana: -79)

Vituttaa, kun asiat ei mene niin kuin toivoisi. Menettää ihmisen, jota on rakastanut eikä saa häntä enää takaisin -.-
Anonyymi, 1 kommentti
12216 - 3.12.2013 (arvosana: -23)

vittu miten paska tunnustus (edelliselle kirjoittajalle)

Tämä viesti ei olisi tarkoitettu sinulle, koska kyseessä on yleinen ongelmatilanne. Kirjoitan sen takia, koska olen saanut tarpeeksi keskustelupalstojen ja ihmisten tappeluita!

Minä voi tyhjentää vaatekaupan! Minä voin jättää monta juomalaseja kahvilan pöydälle! Minä voin leuhkia heiluen uusia vaatteita koko kauppakeskuksessa ihmisten nähden! Minä voin tyhjentää sipsi- ja popcornin-hyllyn! Koska isäni on varakas ja se on totuus!

Mutta ainoa ongelmana on se, että vihaan sellaisia ihmisiä, joilla ei ole viaton tai puhdas sydän! Ja minä kun olen yrittänyt olla hyvä ja kärsivällinen! Mutta ilkeät ihmiset onnistutte tekemään vihaiseksi!

Sen takia en suosittele, että pahat ihmiset purkavat tunteet ulkopuolisille, varsinkin jos he eivät tunne entuudestaan toisiaan tai ovat viattomia! Mikseivät ilkeilijät voisivat vahingoittaa sellaisia, jotka ovat tekemisissä toistensa kanssa?! Näin juuri käy, miksi Jokelan ja Kauhajoen surma iskettiin!

Olkoon, vaikka tämä viesti on sekava, koska yritän kertoa totuuden!
Anonyymi, 6 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3230)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4142)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (202)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (39)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (379)
tietotekniikka (253)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (279)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa