/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 11969 - 11959

11969 - 10.9.2013 (arvosana: -32)

Pysäköintimaksut on syvältä, se että huomaat 60e pikavoiton ikkunassa alkaa v*tuttamaan kunnolla. Pieni lappu, mutta minkä tunneryöpyn se saa aikaan. Muutenkin kun elämä rullaa päin persettä, nii lappu saa v*tutuksen oikein kukoistamaan.
Anonyymi, 1 kommentti
11968 - 9.9.2013 (arvosana: -17)

tiiäättekö se on ihan saatanan ärsyttävää ku h&m'llä myydään bändipaitoja, ni joka toisella vastaantulevalla -00 tmv pikku tenulla on tyyliin gunnareitten paita. tai sama juttu jack daniels paidoissa. niitä on joka ikisellä pennulla, vaikka ne ei tyyliin koskaa oo ees maistanu.
Anonyymi, 10 kommenttia
11967 - 9.9.2013 (arvosana: -23)

Kertokaa miten ihminen saa ystäviä. Ujona olemisen huonoin puoli on tosiaan ehkä se että vaikka onkin sosaalinen, ei uskalla olla.
Anonyymi, 5 kommenttia
11966 - 9.9.2013 (arvosana: -12)

Vituttaa, koska mun isä vihaa mua.
Anonyymi, 3 kommenttia
11964 - 9.9.2013 (arvosana: -27)

Nyt on taas semmonen hetki, kun meikäläisellä on aikaa ja kiukkua suoltaa tänne novellia. Nimittäin kello on kuutta yli kaksi yöllä enkä saa unta. Jos se ei riittäisi hermoja raastamaan, niin viime viikkojen tapahtumat niin omassa elämässäni kuin maailmalla kylläkin.

Otetaas ensiksi tämä jo viikkoja vanha vitsi Miley Cyrus, jonka perseenheilutus oli otsikoissa ja kauhistelun aiheena, ja kun siitä ämmästä on tarpeeksi jauhettu alkaa iki-ihana Big Brother, josta paskalehdet tulee saamaan varmasti laatuartikkeleita liukuhihnatuotantona. Kyllä mä ymmärrän ettei porukkaa kiinnosta miljoonat tonnit radioaktiivista paskavettä Fukushimasta vuotanut (ja edelleen vuotava) reaktori, Egyptin iloiset karkelot ja Syyrian joukkotuhosirkus. Syyrian hommaa puidaan pikkasen, koska Uncle Sam on puuttumassa peliin, ja kaikkienhan tietenkin pitää dissata jenkkejä, ku se on niinku cool ja tosi kantaaottavaa niinku sillee.

Lukasinpa myös yhden artikkelin jokunen aika sitten, jossa pari teinipoikaa Amerikan mantereella tappoi jonkun lenkkeilijän ampumalla selkään, koska niillä oli tylsää. Vittu mitä sällejä. Eihän tollanen voi muuta kuin vituttaa. Ja ihan suomalaisissa yläkouluissa keikkaduunia tehneenä väitän, että samanlainen ei ole täällä meidän pikku lintukoto-Suomessa kovin kaukana, sen verran rankkaa settiä on jo 13-15v kersojen keskuudessa. Kertoisin mieluusti muutamasta kiusaamistapauksesta, mutta vaitiolovelvollisuus- ja sen verran rankkaa settiä että pulla-helmiina-pettereiltä menis yöunet, vielä kun kaikki se paska on totta.

Sitten vähän lievempää vitutusta, mutta vitutusta silti. Yritin pitkästä aikaa piirrellä kuvia, ihan siis omaksi iloksi kun en oikeen meinaa saada öisin unta. No, tungen pari kuvaa nettiin deviantart-nimiselle sivulle ja ei mene kun vartti niin huomaan että sun täytyy piirtää jotain saatanan anime-fanarttia jos tahdot että kukaan viittii ees vilkasta. Tai ottaa kuvia auringonlaskuista. Mielellään paskoja ja uploadata sata kerrallaan kolme milliä eri kulmasta otettuja kiintolevyn tukkivia BMP-ripuleita. Olis ollu mukavaa saada kommenttia, ihan vaikka vaan paskaksi haukkumista, mutta kun kaikki vaan tunkee koko sivun tukkoon animeanimemangadesushittiä, auringonlaskukuvia ja jotain vitun piirroshahmoponeja. :D

No niin, ei vituta enää niin paljoa ja silmäluomet alkaa painaa. Hyvää yötä.
11963 - 8.9.2013 (arvosana: -23)

Vituttaa tää köyhyys. Kyllä mä koiran ruokin ja hoidan, mutta ite en edes muista millon viimeks olisin syönyt mahan täyteen. Joudun muuttaan ehkä takas porukoille. Mä olin 5 vuotta samassa työpaikassa ja totuin siihen, että sain rahaa säännöllisesti. Mut irtisanottiin itestäni riippumattomista syistä ja mä en vaan vittu edes osaa nostaa tukia kun ei oo koskaan tarvinnu. Se tukien nostaminenkin on tehty niin monimutkaseks, että mitä vittua.
Anonyymi, 6 kommenttia
11962 - 8.9.2013 (arvosana: -63)

Ihmiset, Nuo epäonnelliset kinastelevat apinat, apinat joista valtaosa kokee suurta pahaa oloa erilaisista lukemattomista negatiivisista vaikutuksista johtuen. Itsekkäät apinat jotka tekevät liikaa väärää, vääristä syistä.
Ihmiset... Nuo apinat vailla sielua.
Anonyymi, 4 kommenttia
11961 - 7.9.2013 (arvosana: -45)

Vituttaa ku oon 19 ja on 50/50 että mulla on imusolmukesyöpä. Vituttaa koko homma ku ei tiedä mitään varmasti kun ehkä puolentoista viikon päästä. Vituttaa kun jouduin olemaan sairaalassa viisi päivää. Vituttaa kun mut pistettiin vielä gynekologin tutkimuksiin ja se oli helvetin kivuliasta. Vituttaa ku multa on otettu niin monta verinäytettä että kyynärtaipeet on ihan arvilla. Eipä tässä muuta.
Anonyymi, 4 kommenttia
11960 - 6.9.2013 (arvosana: -51)

Yläasteelta asti olen ollut "yksin". Tai siis joo tulen toimeen ihmisten kanssa esim. työpaikalla ja koulussa yms, mutta kaikki jää aina "pinnalliseksi".
En jotenkin pysty vain luomaan yhtään kaveri/nais suhteita ollenkaan. Johtunee varmaan perheen/suvun
ongelmista ja siitä, että minut on petetty liian monta kertaa mm. puhuttu paskaa
selän takana, potkittu aina pois kaveripiireistä, puukotettu selkään. En yksinkeetaisesti
pysty enään luottamaan keneenkään, hyvä jos edes omaan perheeseen.

Huomaan sen, että uudet tyypit (myös naiset) yrittävät ottaa kontaktia minuun ja he pitävät minua
aluksi hyvänä tyyppinä, mutta olen niin rikkinäinen, että mietin pääsäni että minua ei edes kiinnosta juurikaan
mitä he sanovat, koska en varmaankaan voisi ikinä luottaa heihin ja eikä siitä kuitekaan tulisi mitään, joten hekin
varmaan kyllästyvät minuun melko nopeasti. Lievä vitutus eipä tässä muuta.
luomumies, 2 kommenttia
11959 - 6.9.2013 (arvosana: -65)

16 ja täysin kokematon. Ei ees ensimmäistäkään ihastusta.
Anonyymi, 10 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3231)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4142)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (202)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (39)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (379)
tietotekniikka (253)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (279)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa