/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 11927 - 11917

11927 - 27.8.2013 (arvosana: -41)

Oon tykänny koko lukion ajan yhestä tyypistä ja oon nyt kolmosella. Syitä siihen miks en oo yrittäny mitään on ihan vitusti, alkaen siitä että se tyyppi on samaa sukupuolta ku minä. Mulla on niin heteron maine ku olla ja voi ja mulla on ollut paljon säätöjä ja kaks vakavampaakin tyttöystävää lukion aikana, mutta oon kuitenkin kokoajan tykänny myös siitä pojasta.

Yks toinen syy miks en oo yrittänyt mitään on se että kiusasin sitä ala asteella ihan hirveesti siks että se harrasti jotain voimistelua mikä oli tietenkin mun mielestä tyttömäistä. Yllytin siihen hommaan mukaan kaikki muutkin meijän sillosen luokan pojat, eikä sillä ihanalla ollu ketään kavereita. Me lähinnä vaan haukuttiin sitä homoks ja tytöks ja joskus talvisin seurattiin sitä kotiin ja heitettiin lumipalloilla ja muuta vastaavaa idioottimaisuutta. Joskus vitosella mä ja muutama mun kaveri jouduttiin koulussa kunnon kriisipalaveriin kun se oli vihdoin kertonut vanhemmilleen että sitä kiusataan ja ne oli ottanut kouluun yhteyttä. Jätettiin se sitten suurimmaks osaks rauhaan, mutta ei myöskään otettu porukkaan tai mitään.

Se meni eri ylä asteelle ja ajattelin, etten enää ikinä nää sitä. Siinä vaiheessa ei vielä oikeestaan kaduttanut se että kiusasin sitä, mutta joskus kasiluokalla ihastuin mun joukkuekaveriin ja mulle tuli hirvee identiteettikriisi ja aloin ajattelemaan asioita. Siinä pohtiessani omaa seksuaalisuuttani tajusin miten vaikeaa sillä pojalla varmaan oli jos se oikeesti olikin homo ja sai kuulla haukkumista ja vastaavaa kaiket päivät niin monta vuotta. Meinasin sillon jo mennä pyytämään siltä facebookissa anteeks, mutta jotenkin en saanut ikinä aikaseksi.

Ysin syksyllä menin kavereitteni kanssa kuokkimaan yhtiin bileisiin ja näin sen pojan siellä. Olin aikamoisessa kännissä ja alkoholin rohkasemana lähin puhumaan sille ja pyysin sitä tulemaan ulos juttelemaan. Pyysin siltä sitten anteeksi ja aloin itkemäänki. Se oli kai vähän vaikeena eikä tienny mitä olis pitänyt tehä tai sanoa, mutta loppujenlopuks me päädyttiin juttelemaan se koko yö syvällisiä ja se kerto olevansa homo ja että se satutti tosi paljon kun sai kuulla sitä lapsellista homottelua joka päivä kun sen oli muutenkin vaikea hyväksyä seksuaalisuuttaan. Meinasin itekkin kertoa mun poikaihastuksesta siihen joukkuekaveriini, mutta jotenkin se oli siinä vaiheessa vielä liian vaikeeta ja en sitten kertonut mitään vaan pyytelin vaan kokoajan anteeks sitä kiusaamista.

En nähny sitä enää uudestaan ysin aikana, ja taas luulin, etten nää sitä enää ikinä. Jotenkin se ilta oli mulle tosi tärkee ja ajattelin sitä tosi pitkään, koska tunsin jotain outoo hengenheimolaisuutta siihen ihanaan ja tuntu että se oli ainoo hetki ikinä kun olin aidosti oma itteni. Oon nimittäin aina ollu vähän sellanen esittäjä... Tai en nyt tiiä esittäjäkään, mutta ainakaan en ikinä näytä kenellekään mun ns herkkää puolta tai puhu koskaan läheisten kavereittenkaan kanssa mistään tunteista tai muusta syvällisestä.

No, en ikinä harkinnutkaan mitään poikien iskemistä, vaikka olinkin pariin vähän ihastunut ja muutenkin kattelin sillä silmällä. Tykkään kuitenkin tytöistäkin ja oon aika suosittu niiden keskuudessa joten mulle tuli sellanen pleijerin maine kun säädin monien kanssa ja menetin siinä ysin aikana neitsyydenkin yhelle.

Sitten menin ysin jälkeen tohon lähilukioon, ja joku pari viikkoa lukion alun jälkeen sain tietää, että se poika on samassa koulussa. Ihastuin siihen melkein heti tosi kovasti ja sillä tiellä oon vieläkin. Ei olla mitään kavereita, vaikka oonkin sen kanssa ihan hyvissä väleissä. Tyyliin oon ollut sen kaa monilla samoilla kursseilla ja puhunu aika monta kertaa jostain koulujutuista käytävällä ja jossain naamakirjassa... Toisaalta musta kuitenkin tuntuu että se tyyliin vihaa mua edelleen siks että kiusasin sitä, vaikka ei se oo ikinä ollu mulle tyly tai mitään muutakaan.

Vituttaa ja kaduttaa niin vitusti, että nyt on jo vika vuosi lukiota enkä oo saanut tehtyä mitään vaikka toisaalta haluaisin vaan antaa maineen ja muun paskan olla kun oon ihan vitun ihastunu siihen ihanuuteen... Se on nii mukava ja hyvännäkönen ja tiiän että voisin olla sille maailman paras poikaystävä mutta vittu kun mua ahistaa kaikki mitä mun kaverit ja vanhemmat ajattelis ja tiiän että se on aika tyhmää mut en vaan voi itelleni mitään... Mitäköhän vittua sitä tekis :(
oon säälittävä, 30 kommenttia
11926 - 27.8.2013 (arvosana: -32)

Vituttaa tämä paska elämä. Vituttaa työ, vituttaa koti, vituttaa nämä paskat tv ohjelmat. Verot, lisäverot, paskat naapurit, kyrvät työkaverit. Eniten vituttaa, että ite on se kaikista paskin ja vittumaisin ihminen tässä universumissa. Anteeksi runsas kirosanojen käyttö, mutta minkäs teet, kun vituttaa niin kovasti. Kiitos ja anteeksi.
Anonyymi, 0 kommenttia
11925 - 27.8.2013 (arvosana: 4)

Kyllä taas ottaa aivan vitusti päähän sellaset vitun kassialmat keillä ei ilmeisesti omaa elämää ole vitun vertaa. Olen helvetinoisessa flunssassa mutten kuitenkaan niin kipeä että viittisin olla töistä pois, ja olin kiiressä lähössä töihin ja huomasin että vittu, burana on loppu. Menin apteekkiin ostamaan lisää työmatkan varrella ja ei ollut parkkipaikkoja vapaana, ja koska vitunmoinen kiire oli en jaksanut jäädä odottaa vaan työnsin sen kotteron autoni invapaikalle, vaikka en normaalisti niin tekisikään... No eikös vain siinä ollut sellaisten 60 v mammojen torikokous meneillään keskellä parkkista, ja mitäpä muutakaan sieltä alkoi heti kuulumaan kuin "toi on hei poika invapaikka" ja "voi että tätä nykynuorisoa kun eivät osaa enää edes lukea". Sanoin ihan kiltisti siinä kävellessäni ohi, että mulla menee tasan kolme minuuttia kun käyn ja pahoittelin käytöstäni, mutta ei, siinä ne jatko mun ja koko sukupolven kauheuden päivittelyä. Kävin ostamassa sitä buranaa ja kun tulin takaisin ne saatanan kääkät mulkoili mua ja rupesivat sitten ihan henkilökohtaisesti arvostelemaan, kuinka en kuulemma kunnioita ketään ja olen huono ihminen. Olis tehny mieli alkaa pitää niille itelleen puhetta siitä, kuinka eivät ilmeisesti tajua että kaikki meistä eivät ole eläkeläisiä joilla on päivät käytettävissä seisoskeluun ja muiden asioihin puuttumiseen ja että kiiressä nyt joutuu vähän joustamaan tollasissa asioissa... Päätin kuitenkin ignoorata koko paskan ja kävelin vain suoraan autolle ja ajoin pois, mutta päivähän siinä meni pilalle kun moista turhaa vittuilua sai heti aamusta niskaan. Voisivat tollaset mulkut vähän miettiä mitä päästävät suustaan... Mielestäni kyseiset idiootit ovat ne tämän tarinan kunnioittamattomat ja huonot ihmiset enkä minä. :)
11924 - 26.8.2013 (arvosana: -38)

Miksi vitussa minun pitää hakea ja koittaa saavuttaa ihmisten hyväksyntää. Ja jos tuleeki haukkua jostain niin tekis mieli lopettaa kaikki ja vaipua itsesääiin (jota teenki). Vitun tyhmää mutten voi sille mitää.
Säälittävää, 0 kommenttia
11922 - 26.8.2013 (arvosana: -52)

Vituttaa perhe, kun en osaa tehdä mitään vittu oikein -.-. Kaikki mitä yritän tehdä olisi sittenkin pitänyt käyttää järkeä. Ja sitten perkele vielä kun on niin lapselliset & hävettävät säännöt. Kun noudattaa niitä 6 vuotta ja yhtäkkiä erehtyy hieman, niin siinä on show pystyssä. NIIN HAISTAKAA VITTU, IHAN PRKL OIKEESTI!
Anonyymi, 1 kommentti
11921 - 26.8.2013 (arvosana: -44)

Kylläpäs lokashti suukku auki tänään kun näin erään tytön, jonka kanssa olin ala-asteella samalla luokalla ja myöhemmin yläasteella oltiin rinnakkaisluokilla. Sellainen hiljainen hissukka, kaikkien mielestä "ruma". Ei hänellä oikein ystäviä ollutkaan. Sellainen hiirulainen, "näkymätön".

Mutta jopas jopas! Tänään sattumalta näin hänet, 7-8v tauon jälkeen. Häellä on perhe ja kaikkee. Mitä mulla on? Pelkkä luu kädessä, toistaiseksi :D
Paskaperse., 5 kommenttia
11920 - 26.8.2013 (arvosana: -34)

Vituttaa tämä suomalaisen rikostutkinnan tyhmyys.

Auer on selvästi syyllinen suorittamaansa murhaan, todisteet ovat häntä vastaan (vaikka kaiken maailman paskanpuhujaa oikeudenkäynneissä löytyy, jotka väittävät muuta), pokerinaama pitää koko ajan vaikka antaa ristiriitaista tietoa tapahtuneesta...

Syyllinen lehmä. Säästäkää verorahoja ja laittakaa jo se hullu akka linnaan.
Anonyymi, 3 kommenttia
11919 - 26.8.2013 (arvosana: -61)

Elämä on perseestä. Kaikki vituttaa . On tylsää.
Tylsäihminenjollaeiolemielikuvitusta, 1 kommentti
11918 - 26.8.2013 (arvosana: -45)

Vituttaa olla ihastunut. Ja tietenkin kyseinen herra asuu 250km päässä. Ei siinä mitään, ollaan pari kertaa nähty ja viime kerralla kun hän lähti luotani, laittoi viestiä junasta \"Mitään en ole katunut yhtä paljon kuin sitä etten silloin yöllä suudellut sinua.\" Itsehän luulin ennen tuota viestiä ettei hän ollut minuun ihastunut, joten en itse uskaltanut pussata. Sitä paitsi luulin hänen edelleen seurustelevan. Tämä tunne tuhoaa sisukseni, ihastuminen on kamalaa.
11917 - 26.8.2013 (arvosana: 9)

Vituttaa taas kaikki. Parisuhde, työ ja tämä vittu koko suomi on perseestä.
Anonyymi, 4 kommenttia
Uudemmat       Vanhemmat

1 avautuminen odottaa tarkastusta.
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3231)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4142)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (202)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (39)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (379)
tietotekniikka (253)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (279)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa