/ 8000 merkkiä käytetty

Avautumiset 11822 - 11813

11822 - 30.7.2013 (arvosana: -41)

Meil meni niin hyvin.
Mä rakastan sua, sä rakastIT mua.
Mut sä jätit mut.
Aivan helvetin tyhmän syyn takia.
Mulla on sua ikävä.
Anonyymi, 3 kommenttia
11821 - 30.7.2013 (arvosana: -19)

Kaveri tuli asumaan mun luokse ku sil meni poikki avokkinsa kans, no se käy tyyliin nukkumas tääl mun luona ja dataa mut ei oikeestaan vietä aikaa mun kans ( ollaan oltu kavereita yli 10vuotta) ja nyt ku se on taas sinkku ni se haluaa baariin joka vitun ilta, vaik seuraavana päivänä olis aikanen herätys ja sil eikä mul oo pahemmin rahaa bilettää! se löyti baarista jonku hoidon ja nyt ilmotti että tulee huomenna illalla takas tänne. Ja mul on synttärit! Saattaa kuulostaa lapselliselta mutta kun ottaa huomioon että yhdellä sen perheenjäsenellä on samana päivänä synttärit ku mulla ja oon juhlinu sen synttäreitä monet kerrat.. Se on monesti ollu niin vitun ajattelematon mua kohtaan mut tää et se asuu mun nurkissa ja ei silti muka kerkeä tai halua viettää edes huomista mun seurassa.. Ja se tuskin tulee onnittelemaan mua ollenkaan!
Anonyymi, 2 kommenttia
11820 - 30.7.2013 (arvosana: -36)

Mua vituttaa ku piti taas mennä ja rakastuu sitte oikee kunnolla. Oikeesti vittu. En saa sitä äijjää mistää kiinni ollenkaa enkä tiijjä millo se tulee reissusta takas et voisin nähä senkaa ja puhuu niinku oikeesti mutta ku ei ni ei vittu sitte, antaa olla saatana. Mitä vittua mä tein vääri et sä et oo puhunu ja vastannu mun viesteihi ku kysyin ihan nätisti et missä menos ? En ymmärrä hevonvittua sitte missä mennää ja miten mennää ja kenen kanssa. Ois iha kiva jos vastaisit mun viesteihi ja tällee mut jos se on niin vitun vaikeeta ni anna olla saatana . Mua vaa vituttaa kaikki koska mä en kestä, ei mulla muuta.
Anonyymi, 2 kommenttia
11819 - 30.7.2013 (arvosana: -19)

Olen köyhä, aivan helevetin köyhä. Rahaa tilillä 2 €, yritän saada töitä mutta ei onnistu. Lähetin vaikka kuinka moneen paikkaan kahden viikon sisällä hakemuksia mutta yhteenkään ei vastata. Oon ollut työttömänä puoli vuotta, eikä Kela anna silti rahaa koska sitä ennen mun täytyy viedä heille B-lausunto. Muuten okei, mutta psykiatrini ei anna sitä ennen kuin saan töitä. Logiikka?

No, kolmen kuukauden päähän sain varattua ajan sossusta. Mietin vaan että miten selviän sinne asti? Oon tyhjentänyt kaikki lähistön marjapuskat, vienyt kaikki pullot kauppaan ja tehnyt yrityksille kotisivuja, mutta nyt ei ole niitäkään enää. Vuokra pitäisi maksaa kahden päivän päästä ja syödäkin pitäisi varmaan joskus.
Anonyymi, 5 kommenttia
11818 - 29.7.2013 (arvosana: -8)

vituttaa ku mul on nii läski naama.
Anonyymi, 1 kommentti
11817 - 29.7.2013 (arvosana: -23)

Voi helevetti. Ihmiset, jotka jauhavat bussissa ja junassa samaa paskaa puhelimessa tunnista toiseen. Ketään ei kiinnosta kuunnella teidän iltasuunnitelmia makaronilaatikon tai vittu vaikka pahvilaatikon kanssa. Viime junareissulla istuin täydessä junavaunussa. Edessä istuu kakskytneljäkauttaseitsemän kuherteleva pariskunta ja takana kiljuu pari tekijää. Voisi yrittää tehdä jo muutenkin vittumaisesta ja hikisestä matkasta edes vähän siedettävämmän. Mutta ei, eihän siinä ympärillä ole tietenkään muita kuin te. Uinukaa vaan omassa maailmassanne, saatana.
11816 - 29.7.2013 (arvosana: -32)

Vituttaa viikonlopun menojen sähläys, eikä edes omalta osaltani. Olin ystävän kanssa sopinut muutamista menoista, mutta henkilöstä ei sitten kuulunutkaan mitään, ja oli pakko improvisoida sitten. Lievästi sanoen, tuommonen vituttaa ja pahasti.

Selitystä odotellessa...
Anonyymi, 1 kommentti
11815 - 29.7.2013 (arvosana: -64)

Raha. Se tuo mun perheelle stressiä, surua, riitoja sekä kaikkea pahaa mitä voisi kuvitella. Miksi? Vastaus on helppo sekä yksinkertainen. Sitä vaan ei oikeasti ole. Molemmat vanhemmat työttömiä, isä kaikenlisäksi alkoholsti. Onneksi, oi onneksi mä en oikeesti tarvii kuitenkaan katsoa tuon naamaa. Enkä ole, 4 vuoteen. Me ei olla yhteyksissä, eikä toi edes välitä. Parasta on ehkä se, että mun isä ei tarvitse maksaa elarusmaksuja. se henkilö, joka tonkin aiheutti, mä kiroon sen. Mun äidillä on kauheet oltavat, mun siskolla on. Ja myös mulla. Me ei edes saada yli 100€ koulu tavaroihin. Sillä rahalla pitää maksaa laukut, kengät, housut, paidat KAIKKI. Mua oikeesti pelottaa että mitä tapahtuu kun säästöt loppuu ja mun äiti ei ole saanut töitä. Asutaanko me sitten vai kadulla? Pahinta on, että en voi tehdä mitään. Tilanne pahenee, me riidellään enemmän ja en voi tehdä mitään. Vaan toivoa, ja olla käyttämättä rahaa. Mun äitikin on ihan muuttunut. Se huutaa, haukkuu ja on vihanen koska ainoa asia mitä miettii on raha. Mä tekisin oikeesti mitä vaan että saisin äidille työpaikan. Se on saannut kokee niin hemmetisti, ilman että se on ansainnut sitä. Elämä on epäreilua, mut voisko edes joskus aurinko paistaa tähän risukasaan. Mä oon 14, mietin raha asioita, pelkään äitini puolesta, suren koska mulla ei ole isää. Ei lapsi sais elää näin. Ei niiden pitäis tietää perheiden raha asioista, ja huolista.

No, onneksi tässäkin on puolensa. Ainakin tiedän että menen hyvään lukioon, hankin ammatin josta tienaa, enkä sekaannu alkomaholiin, huumeisiin taiko tupakkaan. Koskaan. Nyt varmaan ihmiset oikeesti nauraa päänsä irti, ja miettii et joo, toi on 14 ja väittää että ei juo. No niin mä väitän, ja koska mä menetin paljon elämästäni alkomaholin takia, se on helpompaa kun yleensä kieltäytyä alkomaholista. En jua, ja mulla on selkärankaa sen verran että osaan sanoa ei.

pari vuotta sitten olin myös koulukiusattu. Onneksi se loppui, mutta itsetunto romahti. Sitä ei edes ole olemassa enää. Mulla ei oo ketään ystävää jolle puhuu, joka oikeesti välittää ja kuuntelee. Puhuminen ihmisten edessä on mun pahin pelko, en mä halua olla tämmönen. Kesäloma loppuu pian, ja oon päättänyt että tää nynny saa ystäviä. Mun on pakko saada. Puhun, puhun ja puhun ihmisten kanssa. Toivon että en ole liian ujo taas... Toivon että pystyn saamaan ystäviä. Se on ainoa asia mitä tahdon koulussa parantaa.

Anonyymi, 2 kommenttia
11814 - 28.7.2013 (arvosana: -52)

Voi vittu nyt taas, MIKÄ VITTU KAIKKIA VAIVAA ? Juhannuksena tapasin ihan vitun ihanan äijjän meil oli mukavaa ja tällei. Puhuttii paljo skypes jopa se neljä tuntii ja puhuttii faces ja tätä rataa ja se sattuu asuun ruotsis ja niillon mökki si meidän naapuris melkee. No se sitte meni sinne vitun ruotsii himaasa takas ja sano tulevasa takas täs kuus mutta jotenki kävi vaa nii ku puhuttii eka nii vitun paljo ni sitte se puhumine loppu ja en saa sitä kiinni enää mistää perkele joka ottaa päähän ku en tiijjä millo se jätkä ny ois niinku tulos takas tänne. Koska vittu mitä helvettiä minä sille oon tehny ku ei vastaa ennää viesteihi eikä mihkää muuhunkaa ja pitää mykkistä koko aja. Nyt vittu oikeesti lopeta se hannaamine ja ota pää pois perseestä ja sano mikä on !
Anonyymi, 1 kommentti
11813 - 28.7.2013 (arvosana: -40)

Taitaa olla noin 40% avautumisista olla aivan samasta aiheesta... Mutta ihan sama, vituttaa

Vituttaa olla aina niin ulkopuolinen. Tunnen tyyliin jotain kolme kaveria, loput on niitä että osaan yhdistää nimen ja naaman. Jos jotain haluaa tehdä kaverien kanssa, ne on aina kutsuttava itse. Vähän tulee sellainen paska maku, että kasvotusten just pystyy olemaan, mutta selän takana olen vihattu ihmisperse.
Voi olla osansa siinäkin, että oireeni viittaavat jonkinlaiseen autismiin, mm. Perfektionismi (esim kaupassa näen hyllyllä tuotteen väärin päin, kääntämättä oleminen on todella vaikeaa) ja rutiineihin takertuminen. Jos jokin ei mene suunnitellusti, muutun aivan hermoraunioksi ja saatan suuttuakin, vaikka asia olisi aivan mitätön.
Anonyymi, 1 kommentti
Uudemmat       Vanhemmat
Aiheet ajoneuvot (168)
armeija (47)
elukat (115)
harrastukset (12)
ihmiset (3231)
juomat (28)
kaverit (520)
luonto (51)
musiikki (166)
muut (4142)
naapurit (49)
opiskelu (748)
parisuhde (715)
pelit (203)
perhe (234)
politiikka (26)
raha (40)
ruoka (92)
sukulaiset (85)
terveydenhuolto (16)
terveys (379)
tietotekniikka (254)
tv (138)
työ (321)
ulkonäkö (148)
urheilu (62)
uskonto (30)
vaatteet (33)
varallisuus (161)
yhteiskunta (279)
yritysmaailma (15)







Ketuttaa Facebookissa